Ribakardinad

Ribakardin on praktiline ja efektiivne valguse suunaja nii kodus kui ka kontoris. Ribakardin aitab reguleerida ruumi temperatuuri, tagab privaatsuse, kaitseb ruumi päikesekiirguse eest ning samuti sisekujunduselement.

Ribakardina peamiseks eeliseks on see, et horisontaalsete ribade kaldenurga muutmisega saab lihtsalt reguleerida ruumi tulevat valgushulka kogu päeva jooksul sõltuvalt päikese kõrgusest. Ribakardinad võimaldavad erinevate asendite valikut – valgus pääseb sisse, kuid jääd ise võõraste pilkude eest kaitstuks, või vastupidi – valgus ei pääse sisse, kuid säilib ruumi sisse- ja väljavaade. Seetõttu on alumiiniumist ribakardin ideaalne kardin ruumidesse, kus viibitakse kogu päeva jooksul.

Ribakardinaid liigutatakse üles-alla küljel oleva juhtnööri abil. Ribade asendi muutmisega on võimalik seintele tekitada huvitavaid valgusmustreid. Ribakardinad paigaldatakse aknaavasse või ava ette lakke, teatud juhtudel on võimalik paigaldada ka aknaklaaside vahele.

  • Ribakardin võimaldab reguleerida valguse suunda ja intensiivsust vastavalt soovile ja kaitseb nii valguse kui ka kuumuse eest.
  • Alumiiniumribakardin peegeldab hästi tagasi aknale tulevat päikesesoojust, luues meeldiva ja toimeka elamis- ja töökeskkonna.
  • Alumiiniumribakardinaid võib kasutada ka niisketes ruumides.
  • Ribakardinad valmistatakse kvaliteetsest kuumvärvitud alumiiniumist, värvkate on antistaatiline.
  • Ribakardinat saab vastavalt vajadusele paigaldada seinale, lakke või aknaraami külge.
  • Et vältida tuulutusasendis või avatud aknal ribakardina kõikumist või kolksumist, lisatakse ribakardinale altkinnitused ja külgmised trossid.
ribakardin ribakardin  ribakardin ribakardin ribakardin ribakardin

Ribakardin külgtrossidega

Aknapealne külgtrossidega ribakardin sobib eriti hästi kasutamiseks lahtikäivatel akendel või rõduustel. Nende valmistamiseks kasutatakse alumiiniumist ribasid laiusega 25 mm. Ülevalt avanevatele akendele paigaldatakse kardin jäigalt trossidega ning see ei liigu paigast, kui aken on avatud ja kaldasendis.


Ribakardinad on kasutajasõbralikud ja vastupidavad, aga ka soodsad, mistõttu on kindlasti tegemist targa investeeringuga. Materjalivalikusse kuulub hästi suur valik erinevaid värvitoone (tavalised värvitud, metallikläikega, puitimitatsiooniga ja perforeeritud). Ribade laius on 25 mm.

Ribakardinate hooldamine on väga lihtne. Regulaarne tolmulapi või pehme harjaga pühkimine hoiab aknakatte puhtana. Suurema mustuse korral puhastada õrnalt niiske lapiga.

Aknakatted valmistatakse vastavalt kliendi poolt esitatud mõõtudele. Näidistega saab tutvuda FiestaDesign salongis.