Vedeltapeedi SILK PLASTER paigaldusjuhis

Vedeltapeedi SILK PLASTER paigaldusjuhis

Dekoratiivkrohv SILK PLASTER ehk vedeltapeet on naturaalne siseviimistlusmaterjal, mis reguleerib õhuniiskust ja stabiliseerib temperatuurikõikumisi. Sellega kaetud pinnad on antistaatilised, sobides hästi allergikute kodudesse. Eriti sobiv on vedeltapeeti kasutada elu-, laste- ja magamistubades, kuna seal viibib inimene suurema osa kodus veedetud ajast.

Vedeltapeeti SILK PLASTER on võimalik kanda kõikidele pindadele. Seda materjali on kerge paigaldada ja vigastatud või määrdunud kohti on lihtne parandada.

Kasutuskoht

Sobib kuivades tingimustes krohvitud, kivist, betoonist või kips- ja puitkiudplaadist pindade viimistlemiseks. Niisketes ruumides ainult tinglikult kasutatav. Ei sobi fassaadile, klaas- ja metallpindadele.

Eeltööd

Aluspind peab olema kuiv, tolmu- ja rasvast puhas, püsiv, ilma mingisuguste kõrvaliste laikudeta, ühetooniliselt valge või vedeltapeediga sama tooni. Eemaldada vanad tapeedid, lubi, naelad jne. Aluskihis ei tohi olla läbitungivaid või värvuvaid aineid. Vajadusel töödelda antiseptikuga seene poolt kahjustatud alad.

Enne vedeltapeedi pealekandmist on väga oluline eelnev ettevalmistav töö – pinnavigade parandamine, pahteldamine ja kruntimine. Korralik ettevalmistus tagab, et vedeltapeet nakkub hästi ning lõpptulemus saab ilus ja kauakestev.
 • Uute kipsplaatpindade puhul tuleb alustada kruvipeadest ja vuukidest. Kruvipead peavad olema pinnast veidi seespool. Pahtelda kruvipead ja vuugid üle, kasutades selleks spetsiaalset vuugipahtlit.
 • Varem värvitud pinnalt lahtised värvikihid eemaldada, kriitivad kihid hoolikalt maha pesta.
 • Võimalikud õlijäägid betoonipinnalt eemaldada, suured augud ja praod täita krohviga. Liiga pudedad krohvi- või müüritiseosad eemaldada ja teha parandused.
 • Vana tapeet tuleb kindlasti eemaldada. Tapeediliimi jäägid samuti hoolikalt maha pesta.

Aluspinnad kruntida kahes kihis niiskustõkkega või tootja enda spets krundiga. Metallist ja puust esemed (naelte ja kruvide pead, PLP, vineer jne) töödelda õlivärviga või alküüdkrundiga.Parema nakke saavutamiseks, tooni ühtlustamiseks ja tööprotsessi lihtsustamiseks kaetakse aluspinnad teralise krundiga.

 Kruntimine niiskustõkke või SILKPLASTER krundigaKruntvärv aluspinna tooni ühtlustamiseks
Betoon, krohv++
Kipsplaat, OSB++
Lauspahteldatud pinnad+-
Värvitud pinnad+-/+

— Vedeltapeet kantakse pinnale peale viimase krundikihi täielikku kuivamist (mitte enne 24 tundi möödumist).

NB! Krundimata aluspinnaga reageerides võib vedeltapeedile tekkida õrnkollased laike.

— Erksate toonide puhul on soovitatav aluspinna kruntimine vedeltapeediga võimalikult sarnast tooni toonitud värviga.

Tapeedi paigaldamine

vedeltapeedi paigaldus

Töö käik

 1. Vedeltapeedi valmissegamine: valada puhta sooja vesi (30°…40° C) plastmassist mahutisse vastavalt allolevale tabelile (veekogus antud ühele pakendi kohta):

  Art design, East, Nord, Provence Airline, Ecoline, Optima, Prestige, Standard, South, Victoria, West Relief, Premium Miracle, Fort,
  Versailles (1101-1104, 1121-1130)
  Versailles (1105-1120)
  4,5 L 6 L 7 L 3 L 3-3,5 L
  Segada käsitsi Segada käsitsi Segada käsitsi Segada vispliga Segada vispliga

  Segada käsitsi - Segada hoolikalt käsitsi kuni segu täieliku märgumiseni. Ei tohi segada mikseriga, sest see muudab tapeedi struktuuri.
  Segada vispliga - Segu segatakse ühtlaseks massiks trelli ja kinnitatud vispliga madalal kiirusel.

 2. Paisuta pakendi sisu täielikult vette ja segada käsitsi, filtreerides massi sõrmede vahel (liimiklompide tekkimise vältimiseks). Soovi korral lisada litrid (glitter) otse kasutatavasse vette.

  NB!
  - Ei ole lubatud pakendi osaline segamine.
  - Segu ei tohi segada mikseriga, sest see muudab tapeedi struktuuri (v.a. Fort, Miracle, Versailles).

 3. Lasta seista ligunema pandud massi soovitatavaks ajaks (12 tundi), kasutades hoidmise mugavaks tegemiseks pakendkotti.

  Uuesti korralikult läbi segada mitu pakendit samaaegselt plastmassist mahutisse. Kuna on võimalikud väiksed värvikõikumised partiist partiini, on soovitatav segu kulumise mööda täita plastmassist mahutit, segades uut materjali allesjäänud massiga. Iga eraldi peale kantavale pinnale segatakse pakendite arvu, mis on võimelised katma seda täielikult, nurgast nurka ühest segamisest. Pealekandmise mugavaks tegemiseks võib lisada kuni 1L vett ühe pakendi kohta.

 4. Valmis segu kanda ühtlaselt plastmassliibiga või silekelluga väikeste portsjonitena pinnale nurgast nurka ühest segamisest. Pealekandmisel asetatakse plastiksilurile või seinale väikene kogus massi, seejärel surudes silurit vastu seina (üsna tugevasti, kuid väikese nurgaga) ja silutakse mass seinale laiali. Sama võttega kaetakse terve sein väikeste kogustega. Vedeltapeedikiht peaks jääma umbes 1–2 millimeetrit (sõltub tapeedi struktuurist), nii et aluspind ei kuma läbi.
  * Märjalt on valget värvi vedeltapeedid läbikumavad, muutuvad katvaks alles peale kuivamist.

  Juhul, kui segu on valmistatud vähem, kui on vaja pinna katmiseks, tuleb viimane jääk segada kokku uue valmistatud seguga.

  Vedeltapeedi täiuslikuks pealekandmiseks 1-2 tunni möödumisel siluda pinda silekelluga, leotades seda vees.

  – Juhul, kui ei jõuta tervet pinda (nurgast nurka) korraga viimistleda, tuleb serv jätta ebaühtlaselt. Jätkamisel tuleb viimistletud kate ca 10 cm ulatuses enne veega niisutada, et varem viimistletud ala sulanduks uue massiga.

  – Ruumi õhutemperatuur peab olema vähemalt +15°C, niiskus - normaalne. Vedeltapeeti võib paigaldada ka lahtiste akende ja ustega ruumides, kuna see kate ei karda tõmbetuult.

  – Valmissegatud vedeltapeet tuleb ära kasutada soovitavalt 3 päeva jooksul.

Kuivamisaeg

ventilaatorVedeltapeet kuivab 1-4 päeva jooksul, sõltuvalt toa temperatuurist ja õhuniiskusest. Kuivatamise kiirendamiseks on soovitatav ruumi tuulutada. Kuivatamist saab kiirendada ka lähedale paigutatud ventilaatoriga. Siseruumide niiskuse vähendamiseks on võimalik kasutada õhukuivatit, mis eemaldab ruumiõhust liigse niiskuse.

Lakkimine

NB! ainult Versailles dekoratiivkrohvid
Kindlasti on vajalik pinna järgnev üle lakkimine. Soovitav on lakkida 2-3 kihis (lakki saab peale kanda värvirulli või pihustiga).

Hooldamine

Vedeltapeediga kaetud pindasid võib puhastada märja puhta lapiga, vajadusel pehme harjaga.

Parandamine / eemaldamine

Kui osutub vajalikuks vedeltapeeti hiljem pinnalt maha võtta, tuleb see niisutada veega ja pahtlilabidaga maha lükata.


 1. näiteks:
  - PUFAS Tiefengrund LF (lahjendamata kujul);
  - AQUASTOP (lahjendatud kujul 1:2) või AQUASTOP Professional (lahjendatud kujul1:3-1:5);
  - Vivacolor Special Primer alküüdkruntvärv;
 2. näiteks:
  - Ceresit CT 16 kruntvärv (värvis sisalduvad peened täiteained muudavad krunditud pinna karedaks);
  - Kreisel Kvartskrunt 335;

Ei ole ohtlik. Töövahendid pesta sooja veega. Jäägid võib panna ka majapidamisprügi hulka. Ka ainult looduslikke aineid sisaldav vedeltapeet SILKPLASTER tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas!

Vedeltapeet on huvitav materjal sisetöödeks