Ribakardinad

Ribakardinad on praktilised ja efektiivsed valguse suunajad nii kodus kui ka kontoris. Ribakardinad aitavad reguleerida ruumi temperatuuri, tagavad privaatsuse, on sisekujunduselemendiks ning kaitsevad ruumi päikesekiirguse eest.

Ribakardinad paigaldatakse aknaavasse või ava ette lakke, teatud juhtudel on võimalik paigaldada ka aknaklaaside vahele. Ribakardinaid liigutatakse üles-alla küljel oleva juhtnööri abil. Samuti liiguvad ribad horisontaalselt, mis võimaldab reguleerida valguse hulka ruumis ning muuta ruum võõraste pilkude eest kaitstuks. Ribade asendi muutmisega on võimalik seintele tekitada huvitavaid valgusmustreid.

Ribakardinate hooldamine on väga lihtne. Regulaarne tolmulapi või pehme harjaga pühkimine hoiab aknakatte puhtana. Suurema mustuse korral puhastada õrnalt niiske lapiga.

Alumiiniumist ribakardinad

alumiinium ribakardin
Alumiiniumribakardinad on praktilised ja efektiivsed valguse suunajad nii kodus kui ka kontoris

Alumiiniumribakardin võimaldab reguleerida valguse suunda ja intensiivsust vastavalt soovile ja kaitseb nii valguse kui ka kuumuse eest. Alumiiniumist ribakardinaid võib kasutada ka niisketes ruumides.

Ribakardinad valmistatakse kvaliteetsest kuumvärvitud alumiiniumist, värvkate on antistaatiline ja takistab tolmu kogunemist ribadele. Valida saab üle 40 värvitooni hulgast just teile sobiva kombinatsiooni. Tootevalikust leiate ka puitimitatsiooniga ja perforeeritud ribakardinaid. Ribade laius on 25 mm.

ribakardin ribakardin  ribakardin ribakardin ribakardin ribakardin

Ribakardin külgtrossidega

Aknapealne ribakardin külgtrossidega sobib eriti hästi kasutamiseks lahtikäivatel akendel või rõduustel. Nende valmistamiseks kasutatakse alumiiniumist ribasid laiusega 25. Ülevalt avanevatele akendele paigaldatakse kardin jäigalt trossidega ning see ei liigu paigast, kui aken on avatud ja kaldasendis.

Puitribakardinad

Puitribakardin
Puitribakardinates on ühendatud funktsionaalsus, naturaalse puidu ilu ja ajatu stiil

Puidust ribakardinad muudavad interjööri hubasemaks ja stiilsemaks nii kodus kui ka kontoris. Puitribakardinates on ühendatud funktsionaalsus, naturaalse puidu ilu ja ajatu stiil. Erinevad viimistlused, kvaliteet ja vastupidavus tagavad nende sobivuse pea igasse ruumi.

ribakardin ribakardin aribakardin ribakardin

Kitsamatest ribidest valmistatud puitkardinad on tihedamad, võtavad ülestõmmatuna rohkem ruumi ja lasevad vähem valgust läbi. Nad sobivad suurepäraselt väiksemate akendega, ning eriti hästi kinnitamiseks ka aknaraamile. Läbi laiemate ribide avaneb parem vaade ja neid kasutatakse rohkem suuremate akende puhul.

Puidust ribikardinaid on võimalik tellida ribilaiustega 25 ja 50 mm. Kardinate mõõtmise juures tuleb meeles pidada, et ribide ülestõmbamisel tekib kardina pakk, millega tuleb arvestada akna avamisel!

Kardinad saab vastavalt vajadusele paigaldada seinale, lakke ja aknaraami külge.

Aknakatted valmistatakse vastavalt kliendi poolt esitatud mõõtudele. Näidistega saab tutvuda FiestaDesign salongis.