Ruloo, kassettruloo Tallinnas

Rulood

Rulookardin ühendab endas dekoratiivsust ja praktilisust: tänu suurele kangavalikule sobib ruloo suurepäraselt igasse interjööri, mõjutab nii ruumi miljööd, kaitseb siseruume võõraste pilkude eest kui reguleerib sisetemperatuuri.

Rulookardin

Ruloo on kõige praktilisem aknakate – lisaks funktsionaalsusele pakub see rikkalikke ruumikujunduslikke võimalusi. Rulookardinate peamine eelis on nende kasutamismugavus ja lihtsus. Rulood sobivad kasutamiseks ka kombineerituna teiste aknakatete ja kardinatega.

Rulookardinad on mõeldud päevavalguse reguleerimiseks, kuumuse kontrolli all hoidmiseks suvel (nad kaitsevad ruume otsese päikesekiirguse ja ülekuumenemise eest) ning täiendavaks soojusisolatsiooniks talvel. Oma konstruktsioonilt on rulood funktsionaalsed: neid võib paigaldada aknaavasse, seinale ja lakke.

Praktiline ja lihtne aknakate

Ruloo konstruktsioon on lihtne ja lakooniline. Tänu ruloo allalaskmise võimalusele mistahes soovitud kõrguseni võimaldab ta pehmelt hajutada päikesevalgust.

Kuidas mõõta? Ruloo tellimine

"Öö ja Päev" (Day & Night) ruloo

Sebraruloo on kahe paralleelse vertikaalselt liikuva kangapinnaga ruloo, mille kangas on triibutatud vaheldumisi läbipaistvate ja läbipaistmatute horisontaalsete triipudega. Tänu läbipaistvate ja läbipaistmatute triipude vaheldumisele, on kahe kihilise kangaga võimalik lihtsalt teha päevast öö ehk muuta avatud asend kinniseks.

Öö ja päev rulood on võimalik tellida nii tavalise ruloo, miniruloo kui ka kassettruloona.

Pimendusruloo e. blackout-ruloo

Valgust mitteläbilaskvad pimendusrulood on suurepärane moodus ruumi täielikuks pimendamiseks. Pimendav blackout-ruloo on hädavajalik ruumides, kus on vaja saavutada võimalikult maksimaalne valguse blokeerimine (näiteks magamistuba, lastetuba, elutuba, kontoriruum, jpm).

Pimendusrulood on võimalik tellida nii tavalise ruloo, miniruloo kui ka kassettruloona.

Pimendavast kangast (black out) ruloo ei lase valgust läbi, on pimendav ja soojust peegeldav. Pimendusruloo sobib hästi nii une kvaliteedi parandamiseks magamistuppa või lastetuppa kui ka elutuppa ja kodukinona kasutatavasse ruumi kuna spetsiaalne kangas blokeerib valguse. Pimendav ruloo on vajalik ka büroodes, konoriruumides ja teistes tehnilistes ruumides, kus on vaja saavutada võimalikult maksimaalne valguse blokeerimine.


Kassettruloo

Aknaraamile paigaldatav pakettaknaruloo ehk kassettruloo on ühtviisi praktiline ja dekoratiivne aknakate, mis suurepäraselt kaitseb otsese päikesekiirguse eest ning moodustab aknaraamiga ühtse terviku, liigub koos aknaga ja on peaaegu märkamatu. Just tänu oma silmatorkamatusele ja tagasihoidlikkusele sobib see aknakate kõige paremini kombineerituna õhulisema tekstiilkardinaga.

Kassettruloo toimib kettmehhanismi abil, mis kindlustab ka kardina püsimise kindlal kõrgusel (ruloo fikseerub vabalt soovitud kõrgusel). Tuulutusasendisse avatavatele akendele paigaldamisel kasutatakse selle ruloomudeli puhul täiendavaid külgliiste, mis välistavad kanga alaosa kõikumise.

 • Kassett ja liistud on valmistatud alumiiniumist, mis on tugevad ja vastupidavad.
  Võimalikud värvid: valge, antratsiit
 • Kui tavalise tekstiilruloo puhul on mõnikord ebamugav akent lahti teha, siis kassettruloode puhul seda muret ei teki.
 • Kassett kaitseb mehhanismi tolmu ja määrdumise eest, mis tagab rulookanga pikema kasutusea ja vastupidavuse.
 • Kassettruloo võimaldab jätta aknalaud vabaks.

Kassettruloo moodustab aknaraamiga ühtse terviku. Lihtne süsteem võimaldab avada akent ja ust hoides kanga kindlalt paigal just sellises asendis nagu teie seda soovite.

Kuidas mõõta? Ruloo tellimine

Kassettruloo eeliseks on siinkohal aknaraami külge kinnitumine, mis tähendab, et kardin püsib häirimatult ees olenemata sellest, kuidas aken avaneb. Nii võib värsket õhku nautida ka ilma päikeselõõsata või tänavalt tulevate pilkudeta.

Valmistame valge alumiiniumkasseti ja -küljeliistudega pakettakna kassettruloosid. Ruloo kassett kinnitatakse klaasiliistu külge sobivas mõõdus kruvidega, küljeliistud kinnitatakse kahepoolse teibiga. Kardin on juhitav kettmehhanismiga, ruloo kangas liigub sujuvalt küljesiinide taga.

Pakettaknaruloo minimaalne laius on 20 cm, soovituslik suurim laius on kuni 180 cm ning maksimaalne kõrgus 210 cm (sõltub ka valitud kanga tüübist ja klaasiliistu sügavusest*).

* Pakume ka U-kujuliste küljeliistudega kassettrulood, mida on eriti sobiv kasutada siis, kui klaasiliistu sügavus on väga väike ning pole võimalik kasutada tavalist pakettakna kassettrulood.

Kangavalik on väga lai (sh. triibuline kangas "öö-päev"). Materjalid võivad olla valgust rohkem või vähem läbilaskvad, pimendavad või poolpimendavad, päikest peegeldava kihiga kangad.

Rulookardina eelised

 • väga funktsionaalne ja kasutajasõbralik
 • võimalik kombineerida tekstiilkardinatega
 • valmistatud spetsiaaltöötlusega kangast
 • lihtsasti paigaldatav

Kassettruloo eelised

 • mehhanism on varjatud kassetiga
 • paigaldatakse aknaraamile ja moodustab aknaga ühtse terviku
 • funktsionaalne ja kasutajasõbralik
 • ei takista akna avamist
Ruloo hinnapäring ja tellimine

Rulood valmistame teile vajalikes mõõtmetes.

Kuidas mõõta oma akent?
Kui tulete tellima rulood, siis allpool on nii klassikalise rulookardina kui kassettruloo mõõtmisjuhendid. See lihtsustab tellimist ja aitab vältida vigu.

Saada oma ava mõõdud, kirjelda meile kuhu soovid paigaldada (aknaraami külge, ava sisse või peale), kardina tüüp ja kogus. Kui kardad mõõtmisel eksida, saada meile aknaavast pilt ja anname juhised, kuidas just sellist akent mõõta.

Kangastega saab tutvuda ja tellimust vormistada meil salongis: Kadaka tee 70c, Tallinn.

Lisaks rulookardinatele on saadaval multifunktsionaalsed voldikkardinad, mida saab mugavalt aknale paigaldada nii, et akent on võimalik täies mahus avada. Neid võib ka mööda akent üles ja alla liigutada, et valgus ikkagi tuppa pääseb, samal ajal end ereda päikese ning naabrite pilkude eest varjates.